Loading…

Freskohuni me këtë koktej vere: I lehtë dhe i shijshëm

  • 26/06/2019 | 13:23

Freskohuni me këtë koktej vere: I lehtë dhe i shijshëm

Për shumë kë stina e verës është më e pëlqyera, kjo për shkak të temperaturave të nxehta pasi mund të zhvillohen aktivitete të ndryshme me lehtësi, transmeton Gazeta Metro.


Pjesë e aktiviteteve verore, janë edhe pishinat, plazhi dhe pa dyshim që rëndësi këtu kanë edhe koktejet e ndryshëm.

Koktejet janë pije që mund të ju zbukurojnë edhe më shumë momentet e verës.

Jose Cuervo, Margarita e lehtë është kokteji që sot Metro ka përzgjedhur.

Margarita e Lehtë, ka të njëjtën shije me origjinalin, por me më pak se 100 kalori për pije – 95 kalori për 4 oz nga kjo pije. Duke përmbajtur më pak kalori se pjesa më e madhe e verërave dhe birrave, ky produkt u ofron konsumatorëve një pije me pak kalori dhe të shijshme alkoolike. Është pija më e shitur e këtij lloji në botë. Përbërësit e saj përshijnë një kombinim të dredhëzave, manaferrës dhe boronicës, por dhe të shalqirit dhe limës.

Përqindja e alkoolit të këtij koktelli është 9.95%./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë