Loading…

Fshati i të pasurve (video)

  • 17/01/2017 | 21:44

Fshati i të pasurve (video)

Funksionet e komunitetit janë sipas rregullave të caktuara që do të thotë se nëse nuk doni të jetoni më në këtë fshat humbni gjithçka që keni në llogarinë tuaj, natyrisht edhe shtëpinë!


Vendi më i pasur në botë është i vendosur në Kinë, me një popullsi prej 2,000 dhe të cilët jetonë në një vilë.

Emri i fshatit është Huaxi dhe gjendet në Jiangsu. Ky fshat dikur ishte i banuar kryesisht me fermerë të varfër, kurse sot jetojnë 2,000 njerëz të cilët kanë 250.000 dollarë në llogarinë bankare./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë