Loading…

Fshati ku asnjë banor nuk ka veshkë, arsyeja prekëse

  • 07/07/2020 | 22:12

Fshati ku asnjë banor nuk ka veshkë, arsyeja prekëse

Në Nepal është një fshat, i qujatur Hoske dhe është të gjithë banorët atje janë jashtëzakonisht të varfër, dhe për të mbijetuar ata ranë në kontak me trafikantë organesh, dhe pa menduar shumë shitën veshkët e tyre, për të siguruar jetën e familjarëve të tyre, duke parë se të ardhurat e tyre nuk buron nga askund, shkruan Gazeta Metro.


Kështu, ky fshat edhe pse ka një emër zyrtar të gjithë e njohin me “Fshati i Veshkave”, pasi që tema më e përfolur atje është kjo e fundit.

Ajo çka është për t’u habitur këtu është se ka raste ku ky organ shitet për 150 dollarë, nga jeta e varfër ata detyrohen ta falin gati vetëm për pak ushqim, por çmimi arrin nganjëherë edhe në 2.000 dollarë,

Trafikantët, i marrin këta banorë dhe i dërgojnë në Jug të Indisë dhe atje i kryejnë të gjitha transplantimet, dhe i shesin në tregun e zi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë