Loading…

Fshesa në Madrid: Edhe Hazard në mesin e të larguarve

  • 03/06/2023 | 21:36

Fshesa në Madrid: Edhe Hazard në mesin e të larguarve

Eden Hazard do të largohet nga Real Madridi në fund të këtij edicioni.


Real Madrid CF dhe Eden Hazard kanë arritur një marrëveshje ku lojtari do të lirohet nga klubi më 30 qershor 2023, ka njoftuar klubi madrilen përmes një komunikate për media.

Eden Hazard ka qenë pjesë e klubit të Real Madridit për katër sezone, në të cilat ka fituar 8 tituj: 1 Kupë Evropiane, 1 Kupën e Botës për Klube, 1 Superkupë Evropiane, 2 Liga, 1 Kupën e Mbretit dhe 2 Superkupa Spanjolle.

Megjithatë, e gjithë aventura e tij në Spanjë u përshkua me lëndime të njëpasnjëshme dhe belgu asnjëherë nuk e arriti formën që e kishte sa ishte pjesë e Chelseat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë