Loading…

FSK eliminoi një rrezik të madh: Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

  • 08/12/2021 | 23:20

FSK eliminoi një rrezik të madh: Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Forca e Sigurisë së Kosovës në bashkëpunim me KFOR-in kanë bërë një shpërthim të kontrolluar të një bombë me peshë prej 907kg, shkruan Gazeta Metro.


Kjo bombë është larguar nga tuneli i hekurudhës në Merdarë dhe për këtë edhe është ndërprerë përkohësisht qarkullimi i njerëzve dhe mallrave në pikën doganore të Merdarës.

“FSK eliminon një rrezik të madh, nga bomba 907 kilogramëshe

Ekipi i EOD-së së Kompanisë së Deminimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, së bashkë me ekipet e EOD-së së KFOR-it eliminojnë rrezikun nga një bombë Mk 84 me peshë 907 kg

Kjo bombë është larguar nga tuneli i hekurudhës në Merdare ku është duke u pastruar nga organizata humanitare e deminimit NPA”, thuhet në llogarinë e tyre në Facebook. / gazetametro.net

 

Policia e Kosovës jep detaje për shpërthimin afër Merdarës

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë