Loading…

Fuere: Gruevski nuk do të mund të bëhet kryeministër

  • 16/12/2016 | 18:37

Fuere: Gruevski nuk do të mund të bëhet kryeministër

Ervan Fuere, ish euroambasadori në Shkup në deklaratën e tij të fundit për media ka thënë se Nikolla Gruevski pas gjithë atyre problemeve që i solli vendit dhe popullit nuk meriton që edhe një mandat të jetë kryeministër.

VMRO diskualifikohet nga qeveria e re sepse qartë shihet se janë kundër reformave urgjente dhe me prioritet si është prokuroria speciale, ka thënë mes tjerave Fuere duke shtuar se përgjegjësia tashmë bie në partitë tjera të cilat duhet të marrin obligimet që kanë mbi supe.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë