Loading…

Fundosi fustanin për 2 muaj, rezultati thjesht i bukur (Foto)

  • 31/01/2017 | 12:14

Fundosi fustanin për 2 muaj, rezultati thjesht i bukur (Foto)

Artistja nga Izraeli, Sigalit Landua, ka realizuar një projekt mjaft të veçantë. Ajo ka vendosur që të zhys në ujë një fustan të zi, për plot 2 muaj.

Në detin e vdekur i cili është shumë I pasur me krypë, fustani i zi në fund mori një pamje thjesht magjike, transmeton gazetametro.net.

fustani-2

Siç mund ta shihni nga këto fotografi, procesi i kristalizimit të krypës, i vazhdueshëm dhe mahnitës, nxori në pah një gjë të bukur për syrin e njeriut.

Kurse, simbolika prapa kësaj është mjaft e dhimbshme, ideja është për një grua e cila u obsesionua nga shpirti i vdekur i të dashuri të saj, transmeton gazetametro.net, kurse fustani i zi i fundosur simbolizon dramën e gruas që kishte veshur këtë fustan. /gazetametro.net.

fustani-4

fustani-3

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë