Loading…
Fuqia e BMW’së: Shikoni si ‘M5’ për 33 sekonda arrin 300 km/h |VIDEO
  • 10/09/2018 | 17:15

Fuqia  e BMW’së: Shikoni si ‘M5’ për 33 sekonda arrin 300 km/h |VIDEO

Shumë njerëz e konsiderojnë atë si makinën më të mirë sportive, natyrisht, në klasën e saj.


4.4 V8 M TwinPower Turbo me 600 kuaj fuqi dhe 750 Nm – ky motor monstruoz BMW përshpejton nga 0 në 100 km / h në vetëm 3.4 sekonda, deri në 200 km / h në vetëm 11.1 sekonda dhe deri në 300 km / h për pak më shumë se gjysmë minutë, më saktësisht në 33 sekonda.

Sipas shumë, ky gjenerator i bavarez është thjesht përsosmëri teknologjike, por për ata që nuk kanë mjaftueshëm këtë fuqi, atëherë BMW mund të ofrojë edhe versionin e “M5 Competition”, e cila vjen me një total prej 625 kuaj fuqi, transmeton gazetametro.net

Megjithatë, edhe versioni “themelor” i “M5” mund të mburret me performancën, pasi rrallë mund të ketë një makinë e kohëve të sotme.

Për të parë se si shkon nga 0 deri në 300 km/h shikoni videon e plotë./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë