Loading…

Fury shpallet kampion i boksit në pesha të rënda: Schwarz humbi kontrollin nga goditjet e tij

  • 16/06/2019 | 12:17

Fury shpallet kampion i boksit në pesha të rënda: Schwarz humbi kontrollin nga goditjet e tij

Tyson Fury është kampion i boksit botëror në peshat e rënda, ai ka shënuar fitore kundër Tom Schwarz, transmeton Gazeta Metro.


Anglezi bëri një super-paraqitje ndaj Tom Schwarz, në mecin që u zhvillua në Las Vegas të SHBA-ve.

Fury fitoi në raundin e dytë këtë ballafaqim.

Fillimisht Schwarz e pësoi një “nock-doën” ndërsa më pas humbi kontrollin.

Pas ndeshjes, Fury u shpreh i lumtur me triumfin e madh që e realizoi në SHBA, e që gjithmonë kishte dashur./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë