Loading…

Fusha e aromave

  • 03/12/2016 | 11:47

Fusha e aromave

“Temjani luan një rol të rëndësishëm në jetën vietnameze,” shkruan Tran Tuan Viet, i cili ka kapur këtë imazh në Hanoi, Vietnam.

“Ajo është konsideruar si një urë e shenjtë për të lidhur jetën e dukshme të qenieve njerëzore dhe botën e qiellit, tokës, dhe perënditë.”

“Bërja e temjanit është një punë tradicionale në Vietnam dhe këtu një punëtor ulet në mesin e dhjetëra tufa ngjyra të materialeve aromatike, duke u kujdesur për rregullimin e tyre në forma bushlike’’.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë