Loading…

Fushatë sensibilizuese për Haradinajn

  • 18/01/2017 | 15:36

Fushatë sensibilizuese për Haradinajn

Përmes një slogani ‘Ramush Haradinaj është Kosova’, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka mbledhur artistë të ndryshëm në shenjë sensibilizimit të opinionit dhe solidarizimit përmes artit dhe politikës.

Ekspozita është hapur sot në Biblotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani”, ku janë prezantuar rreth 40 piktorë të cilët për një afat 4-5 ditor janë paraqitur vullnetarisht për të përkrahur fushatën për Ramushin.

Kjo fushatë vie, pas ndalimit të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, më 4 janar nga autoritetet franceze në bazë të një fletë-arresti të Serbisë, derisa në seancën gjyqësore të mbajtur në Kolmar të Francës, Haradinaj është liruar me kusht./gazetametro.net
16003295_1393466104027813_3821432638612941364_n

16113949_1393466344027789_7752083780009078229_n

16114304_1393465870694503_7924307507908387429_n

16115041_1393465860694504_3452445608419168182_n

16142981_1393466290694461_5178455106909118323_n

16143269_1393466184027805_7403516669025707657_n

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë