Loading…

Fushë-Kosovë: Komuna bën apel të mos konsumohet uji në fshatin Henc

  • 08/11/2021 | 19:19

Fushë-Kosovë: Komuna bën apel të mos konsumohet uji në fshatin Henc

Ujit të pusetave në fshatin Henc të Fushë Kosovës është duke iu bërë analiza kimiko-bakterologjike, prandaj Komuna apelon te qytetarët të mos e përdorin për pije.


Nëpërmjet një postimi në Facebook, Drejtoria e Inspekcionit, ka kërkuar nga qytetarët të presin deri në shpalljen e rezultateve nga IKSHPK që po kryen analizën.

“Rekomandojmë qytetarëve të këtij fshati që ta përcjellin web-faqen e komunës së Fushë Kosovës pasi që sapo të dalin rezultatet nga IKSHPK, inspektorati sanitar i komunës do të ju njoftojë.” shkruante në postim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë