Loading…
Futbollisti i Zelandës së Re nderon viktimat e sulmit terrorist: Bën sexhde pas golit
  • 17/03/2019 | 13:25

Futbollisti i Zelandës së Re nderon viktimat e sulmit terrorist: Bën sexhde pas golit

Sulmuesi i Zelandës së Re, Kosta Barbarouses, është solidarizuar me viktimat e sulmit terrorist ndaj myslimanëve në Zelandën e Re, me një festim domethënës për muslimanët, transmeton Gazeta Metro.


Barbarouses pasi shënoi golin e parë për skuadrën e tij pas 24 minutave lojë, bëri sexhden.

Sexhden besimtarët mysliamnë e praktikojnë kuri i përkulen zotit gjatë faljes së namazit dhe në futboll është një gjest ku shprehet festa për golin.

50 persona u vranë nga sulmi terrorist të premten në dy xhami në Zelandë të Re.

Pas kryeministres edhe qytetarët e Zelandës së Re janë duke solidarizuar më myslimanët përfshirë sportsitë, artistë etj./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë