Loading…

Futbollisti që la Serbinë për Kosovën: Jam i gatshëm për ndeshjen me Anglinë

  • 13/08/2019 | 11:55

Futbollisti që la Serbinë për Kosovën: Jam i gatshëm për ndeshjen me Anglinë

Arton Zekaj është futbollisti që bëri bujë në Kosovë, duke vendosur të braktisë përfaqësuesen e Serbisë për Kosovën.

19 vjeçari që luan për skuadrën franceze Lille, nuk ishte i gatshëm të luante në qershor për Kosovën U21, meqë ishte i lënduar.

Menaxheri i Kosovës U21, Zgjim Sojeva, deklaroi për Indeksonline se Zekaj do të jetë i gatshëm për ndeshjen me Anglinë.

“Dokumentacionin e ka kompletuar dhe është rikuperuar plotësisht nga lëndimi. Artoni do të jetë në dispozicion të trajnerit Rafet Prekazi për ndeshjen me Anglinë që zhvillohet muajin e ardhshëm” deklaroi Sojeva.

Kosova ka dy fitore në dy ndeshjet e para kualifikues për kampionatin evropian 2021.

4-0 fitoi në viztë te Andorra ndërsa Turqinë e mposhti 3-1 në Prishtinë.

Më të fundit
...
  • 13/12/2019 | 16:15
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë