Loading…

Futbollisti shqiptar përfshihet në 11’shen e vitit në Hungari

  • 24/12/2021 | 14:20

Futbollisti shqiptar përfshihet në 11’shen e vitit në Hungari

Herdi Prenga është duke zhvilluar një nga sezonet më të mirë në karrierë teksa është shndërruar në një garanci për prapavijën e hungarezëve të Kisvarda.


Deri më tani, 27-vjeçari ka zhvilluar 15 ndeshje ndërsa ka shënuar edhe një gol.

Këto statistika e kanë ndihmuar Kisvardën të renditet në vendin e dytë të kampionatit, vetëm një pikë pas kryesuesve të Ferencvaros ndërsa Prenga është bërë pjesë e formacionit më të mirë të fazës së parë në elitën hungareze.

Sakaq, mbrojtësi shqiptar rezulton edhe si më i miri kampionatit në rolin e tij, duke lënë pas krahëve të gjithë kolegët e tij mbrojtës.

Për Prengën ky është sezoni i dytë në radhët e Kisvarda, teksa kujtojmë se pjesë e kësaj skuadre është edhe ish-lojtari i Partizanit në Superiore, Jasir Asani. Ky i fundit luan sezonin e parë te hungarezët, teksa në 14 parqitje ka shënuar edhe katër gola.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë