Loading…

Futbollisti turk trullos portierin e Romës: Nga këndi i shënon gol, topi kalon nëpër këmbë

  • 04/12/2021 | 19:27

Futbollisti turk trullos portierin e Romës: Nga këndi i shënon gol, topi kalon nëpër këmbë

Futbollisti turk Hakan Calhanoglu ka shënuar një gol të mrekullueshëm për Interin në ndeshjen e javës së 16-të të Serisë A italiane kundër Romës, pasi  tundi rrjetën e verdhekuqëve me një gol direkt nga goditja e këndit.


Gjithçka ndodhi në minutën e 15-të të ndeshjes, teksa Calhanoglu e goditi shkëlqyeshëm topin nga këndi dhe meqë nuk preku askënd në rrugën drejt portës, ajo mashtroi portierin e verdhekuqve, Rui Patrici, të cilit i kaloi sfera nëpër këmbë dhe përfundoi në rrjetë .

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë