Loading…
Futet në Guinness, ngul 38 gozhda me kokë |VIDEO
  • 11/10/2018 | 13:28

Futet në Guinness, ngul 38 gozhda me kokë |VIDEO

Një amerikan nga Bostoni e theu një rekord interesant. Ai nguli 38 gozhda në një dërrasë duke i goditur një nga një me kokë, në një periudhë kohore më të shkurtër se 2 minuta.

‘Kokë çekani’ John Ferraro e bëri këtë gjatë një transmetimi të drejtpërdrejt nga Rekordet Botërore Giunness në Itali.

Shumë shikues kanë ngritur pyetje nëse vërtetë është i mundur një rekord i tillë. Kështu, Daily Mail bën të ditur se kafka e këtij rekordmeni është dy herë më e trashë se e një njeriu të zakonshëm, 16 milimetra trashësi, krahasuar me 6.5 të një personi normal.

Ferraro e kishte zbuluar këtë fakt për jetën e tij kur ishte fëmijë dhe kishte filluar t’i godiste dyert e shtëpisë së tij me kokë duke ndjekur vëllanë e tij. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë