Loading…

Futsall: Këta janë kundërshtarët e Kosovës në kualifikimin për Kampionatin Botëror

  • 07/12/2021 | 18:27

Futsall: Këta janë kundërshtarët e Kosovës në kualifikimin për Kampionatin Botëror

Kombëtarja e Kosovës në futsall tashmë i ka mësuar kundërshtarët e vet, me të cilët do të përballet në kualifikimet për Kampionatin Botëror, që do të mbahet në vitin 2024.


“Dardanët” në Grupin C do të jenë së bashku me Armeninë, Bullgarinë dhe Skocinë.

Faza kualifikuese do të zhvillohet nga data 4 prill deri më 13 prill 2022.

Kualifikimin në fazën tjetër e sigurojnë dy përfaqësueset që përfundojnë në dy pozitat e para në grup.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë