Loading…

FVK njofton se kur hapet periudha e dytë e afatit kalimtar në volejboll

  • 15/01/2020 | 18:14

FVK njofton se kur hapet periudha e dytë e afatit kalimtar në volejboll

Federata e Volejbollit e Kosovës ka njoftuar se nga sot (15 janar) është hapur afati kalimtar dimëror në volejbollin kosovar, transmeton Gazeta Metro.


Nga sot edhe zyrtarisht hapet periudha e dytë e afatit kalimtar për volejbollistë/e. Afati do të jetë i hapur deri më 31 janar.

Ndërsa, deri në mesnatën e 31 janarit do të jetë i hapur edhe afati kalimtar për lojtar të huaj, njofton FVK.

“Sot edhe zyrtarisht hapet periudha e dytë e afatit kalimtar për volejbollistë/e. Në këtë periudhë të drejt kalimi kanë të gjithë ata lojtarë/e që nuk kanë qenë të angazhuar gjatë stinorit vjeshtor në ndonjë klub Kosovar.
Afati kalimtar do të jetë i hapur deri me 31 Janar në ora, 18:00. Ndërsa deri në mesnatën 31 Janarit do të jetë i hapur edhe afati kalimtar për lojtar të huaj.
Më poshtë mund ta gjeni rregulloren e kalimit të lojtarëve dhe çertfikaten e transferit për lojtarë/e” – thuhet në njoftimin e plotë nga FVK./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë