Loading…

Fytyra e vërtetë e Vucicit, kështu i trajton qytetarët që nuk i durojnë kriminelët e luftës

  • 09/11/2021 | 23:03

Fytyra e vërtetë e Vucicit, kështu i trajton qytetarët që nuk i durojnë kriminelët e luftës

Aktivistja Aida Aida Qoroviq u sulmua nga xhandarmëria serbe para muralit të kriminelit Ratko Mlladiq. Kjo ndodhi sepse Qoroviq gjuajti me vezë në drejtim të muralit i cili mbrohej nga xhandarmëria serbe. Vetë Qoroviq sqaroi gjithçka që ndodhi në protestën e Beogradit.

Aktivistja Qoroviq tha vendimi për të qëlluar muralin erdhi spontanisht.

“Kolegia ime Jelena Jacimoviq dhe unë pamë se asgjë nuk ndodhte dhe aty për aty vendosëm ta gjuajmë muralin me disa vezë. Papritamas, disa njerëz vrapuan drejt nesh si kamikazë, nuk e dinim kush ishin, fillova të bërtas në drejtim të tyre, ata filluan të na shtyejnë. Dëgjova zërin e shokut tim Vlado Arsenijeviq, që na u bashkua neve dhe u bërtiti atyre, ‘Lëshojeni gruan’”, sqaron Qoroviq.

E për personat që e arrestuan, ajo thotë se në fillim mendoi se ishin fansa të saj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë