Loading…

Gabim amatoresk i De Geas, Brentford për 8 minuta realizon dy herë ndaj Man United

  • 13/08/2022 | 18:52

Gabim amatoresk i De Geas, Brentford për 8 minuta realizon dy herë ndaj Man United

Brentford ka kaluar në avantazh kundër Manchester United me anë golit të realizuar nga mesfushori, Jos Dasilva. Por, ajo çfarë bëri David De Gea ishte gabim amatoresk, transmeton Gazeta Metro.


Në minutën e 10’të të takimit 23-vjeçari, Jos Dasilva provoi një goditje nga distanca e cila nuk ishte që nuk mundej të pritej, por spanjollit i iki topi nga duart.

Rezultati aktual i takimit është 2-0 për Brentford, e cila po befason ‘Djajtë e Kuq’. Golin e dytë e shënoi danezi, Mathias Jensen në minutën e 18’të.

Skuadra e drejtuar nga Erik ten Hag nuk e ka filluar shumë mirë sezonin e Premier League, pasi që humbi javën e kaluar në shtëpi kundër Brighton edhe sot nuk është në rrugë të mirë për të arkëtuar ndonjë pikë si mysafir. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë