Loading…

Gabimi amatoresk rrezikon këtë përfaqësuese të mbetet jashtë Botërorit

  • 16/11/2021 | 09:05

Gabimi amatoresk rrezikon këtë përfaqësuese të mbetet jashtë Botërorit

Fitorja e djeshme e Republikës së Kongos ndaj Beninit 2-0 ishte vendimtare për kualifikim në Botëror. Por, përfaqësuesja e drejtuar nga ish-trajneri i Interit, Hector Raul Kuper mund ta humbas ndeshjen dhe kualifikimin në tavolinë.


Kongo ka bërë katër zëvëndësime në katër periudha të ndryshme kohore gjatë ndeshjes, rregull i cili nuk është i përcaktuar nga FIFA.

Me rregullat e reja, mund të bëhen deri në pesë zëvënëdsime por vetëm në tri relacione kohore.

Benini pritet të bëj ankesë në FIFA dhe nëse i aprovohet ata do të kualifikohen në Botëror, ndërsa Kongo do të humbas shansin historik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë