Loading…

Gabon Chelsea, City dhe Liverpooli në festë

  • 04/12/2021 | 15:39

Gabon Chelsea, City dhe Liverpooli në festë

Chelsea ka gabuar në udhëtim te West Ham United, cka do të thotë se Manchester City dhe Liverpooli mund t’i kalojnë Blutë në renditje.


Është ndalur Chelsea.

Në xhiron e 15 në Premierligë, Blutë janë mundur 3-2 në udhëtim te West Ham United, raporton Gazeta Express.

Chelsea kaloi dy herë në epërsi në këtë takim me golat e Silvas dhe Mount, por West Ham barazoi me golat e Lanzini dhe Bowen.

Derisa Blutë po kërkonin sërish golin e epërsisë dhe të fitores, ndodhi e kundërta.

A. Masuaku shënoi nëj gol të bukur për 3-2 në minutën e 87’, gol që ka mundur të evitohet me një intervenim më të mirë të Mendy.

Sido që të jetë, City dhe Liverpooli tani kanë rastin ta zbresin Chelsean në pozitën e tretë nëse i fitojnë sfidat e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë