Loading…

Gafa në Eurovision: Këngëtaren shqiptare e bëjnë italiane

  • 19/05/2019 | 14:05

Gafa në Eurovision: Këngëtaren shqiptare e bëjnë italiane

Pas performimit të këngëtares Jonida Maliqi në finale e “Eurovision”, skenës iu bashkangjit edhe këngëtarja me prejardhje shqiptare, Eleni Foureira, transmeton Gazeta Metro.


Eleni i la të gjithë gojëhapur me veshjen dhe performacën energjikë që ndezi skenën.

Ndërsa përpara se ajo të fillonte në ekran u shfaq një informacion lidhur më të në të cilën shkruhej se ajo është 68.9% greke dhe italiane.

Kujtojmë se këngëtarja para dy viteve kishte pranuar se ka prejardhje shqiptare por e ka fshehur për shkak të paragjykimeve. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë