Loading…

Galatasaray fiton titullin e kampionit në Turqi, festë e madhe e tifozëve prizrenas

  • 21/05/2019 | 10:18

Galatasaray fiton titullin e kampionit në Turqi, festë e madhe e tifozëve prizrenas

Galatasaray është kampioni i ri i Turqisë, pasi në ndeshjen e parafundit ka mposhtur Istanbul Basaksehir për ta rrëmbyer pozitën e parë dhe titullin e kampionit.

Për gjigantin turk ky ishte titulli i 22-të në histori të klubit, ndërsa i teti nën drejtimin e trajnerit Fatih Terim.

Galatasaray është skuadër që ka tifozë në gjithë botën dhe njëkohësisht edhe në Kosovë.

Por duket se qyteti i Prizrenit mban numrin më të madh të tifozëve të Galatasarayt në Kosovë.

Dhjetëra tifozë prizrenas e kanë festuar titullin e Galatasarayt në Kalanë e Prizrenit duke ndezur fishekzjarrë dhe duke krijuar një atmosferë mjaft të bukur në mbrëmjen e të dielës.

Kujtojmë që njëjtë kishin vepruar dy vite më parë edhe tifozët e Besiktasit ku kishin festuar titullin e klubit bardhezi në Prizren.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë