Loading…

Gallup: Policia e Kosovës ndër më të besueshmet në botë, lë pas Francën, Japoninë e Suedinë

  • 11/11/2019 | 21:05

Gallup: Policia e Kosovës ndër më të besueshmet në botë, lë pas Francën, Japoninë e Suedinë

Policia e Kosovës po radhitet ndër më  të besueshmet në botë, sa i përket një vlerësimi të kompanisë amerikane, Gallup, shkruan Gazeta Metro.


Është policia më e re në botë. Por, ky fakt nuk ishte pengesë që Policia e Kosovës të renditet më lart se shumë vende të fuqishme botërore sa i përket besueshmërisë nga qytetarët.

Në një raport të kompanisë amerikane Gallup ku u intervistuan mbi 152 mijë persona nga 142 shtete të botës nga 100 pikë të mundshme Kosova ka 86.

Në këtë hulumtim, Kosova ka arritur rezultate me të mira se Franca, Japonia, Suedia dhe Italia./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë