Loading…

Gambia dhe Kameruni hapin fazën e çerekfinales në Kupën e Afrikës, ja ndeshjet e sotme

  • 29/01/2022 | 12:44

Gambia dhe Kameruni hapin fazën e çerekfinales në Kupën e Afrikës, ja ndeshjet e sotme

Kupa e Afrikës rikthehet sot me dy ndeshje interesante, të vlefshme këto për fazën e çerekfinales.


Ndeshja hapëse e programit të sotëm do të zhvillohet me fillim nga ora 17:00, ku Gambia pret në shtëpi Kombëtaren e Kamerunit, përcjell KosovaPress.

Ndërkaq, ndeshja përmbyllëse për sot do të zhvillohet në stadiumin “Omnisport Roumdé Adjia”, ku Tunizia do të jetë mysafire e Burkina Fasos.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme, të vlefshme këto për fazën e çerekfinales së Kupës së Afrikës, e gjeni më poshtë.

17:00 Gambia – Kameruni (Stadiumi Japoma)

20:00 Burkina Faso – Tunizia (Stadiumi Omnisport Roumdé Adjia)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë