Loading…

Ganimete Musliu i përgjigjet zv.ministres tashmë të shkarkuar, publikon një dokument

  • 25/03/2019 | 12:43

Ganimete Musliu i përgjigjet zv.ministres tashmë të shkarkuar, publikon një dokument

Para pak minutash është bërë shkarkimi i zëvendësministres serbe në Ministrinë e Drejtësisë, Vesna Mikic, transmeton Gazeta Metro.


Lajmin për shkarkimin e Mikic, e ka bërë të ditur Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes dokumentit për vendimin e shkarkimit të saj.

E pas këtij shkarkimi ka reaguar edhe deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu e cila edhe e kishte  nisur polimiken me Mikic.

Musliu në rrjetin e saj social në Facebok ka publikuar dokumentin dhe ka thënë se kjo është përgjigjja ndaj reagimit të zëvendësministres.

Haradinaj në një postim në Facebook ka shkruar se në Qeverinë e Kosovës nuk kanë vend individët që denigrojnë vlerat e përbashkëta euro-atlantike.

Dje Mikic, në 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s kishte deklaruar se bombardimet e NATO-s ishin gjenocid ndaj shtetit dhe popullit serb./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë