Loading…

Ganimete Musliu i propozon Qeverisë më shumë zëvendësministra

  • 27/04/2018 | 14:42

Ganimete Musliu i propozon Qeverisë më shumë zëvendësministra

Duke u ndjerë jashtëzakonisht e injoruar për mos pjesëmarrjen e Qeverisë në Kuvend për çështjen e të pagjeturve, deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, i propozoi Qeverisë të shtojë edhe disa zëvendësministra të cilët do të merreshin ekskluzivisht me seancat e Kuvendit.


Musliu e quajti injorim deri në pafundësi mungesën e qeverisë.

“Atyre 200 zëvendësministarve që i kemi zgjedhë bashkë, shtojau edhe 22 tjerë që të jenë përgjegjës ekzkluziv dhe të merren me Kuvendin e Kosovës, sepse ju që jeni po na injoroni deri në pafundësi”, tha deputetja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë