Loading…

Gashi: Dinjiteti i Kosovës është përdhosur jo nga policët, por ata që kanë prishur aleancat me partnerët

  • 30/05/2023 | 22:50

Gashi: Dinjiteti i Kosovës është përdhosur jo nga policët, por ata që kanë prishur aleancat me partnerët

Ish-ambasadori, Qëndrim Gashi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se qeveria e Kosovës është fajtore për humbje të dinjitet dhe prishje të aleancave me partnerët.


Ai thotë se Kosovës i duhet një qeveri e re.

“Dinjiteti i Kosovës është përdhosur sot jo nga policët, jo nga protestuesit aq shumë, sa nga ata që kanë prishur aleancat tona me partnerët”, tha ai.

“Deklarata e kryeministrit sot ishte si e një partie jo të ezauruar. Më vjen keq për simpatizantët e VV-së. Ata po e shohin që lidershipi është katapultuar dhe se ata po shikojnë ku do të bien se nuk e dinë. Kosovës i duhet lidership që do ta riparojë aleancat”, shtoi Gashi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë