Loading…

Gashi: Gjykata Speciale mund të mos i bëjë të ditura aktakuzat me datën 24 tetor

  • 21/10/2020 | 22:53

Gashi: Gjykata Speciale mund të mos i bëjë të ditura aktakuzat me datën 24 tetor

Avokati Tomë Gashi ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se Gjykata Speciale mund të ketë konfirmuar aktakuzën ndaj liderëve tjerë të UÇK’së dhe se kjo nuk do të merret vesh me datën 24 tetor.

“Komandant Calit, Sali Mustafa, i ishte konfirmuar aktakuza në qershor, ndërsa u arrestua me 24 shtator”, thotë ai.

“Aktakuzat mund të konfirmohen dhe mos të bëhen të ditura me datën 24 tetor”, thotë ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë