Loading…

Gastronomët letër Kurtit: Mos na injoroni, mendoni për gjendjen tonë ekonomike dhe na lejoni të punojmë

  • 02/12/2021 | 12:38

Gastronomët letër Kurtit: Mos na injoroni, mendoni për gjendjen tonë ekonomike dhe na lejoni të punojmë

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kollokoqi i ka drejtuar një letër të hapur të parit të Qeverisë, Albin Kurti, ministrit të Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifit, transmeton Gazeta Metro.


Me anë të një shkrimi në Kosovë, Kllokoqi ka kërkuar të tre përfaqësuesit që të mos injorohen dhe të mendojnë për gjendjen e tyre ekonomike.

“Mos mendoni për ne vetëm atëherë kur keni më së shumti nevojë si shtet në ditët tuaja më të vështira, por mendoni për ne edhe në ditët tona më të vështira. Bëhuni shok i mirë i ekonomisë, na e hapni të paktën një derë të rrugëdaljes nga kjo fatkeqësi”, ka shkruar ai.

Tutje Kllokoqi ka thënë se gastronomët shprehin gatishmërinë për respektimin e masave për parandalimin dhe shpërndarjen e virusit, në të kundërt presim përkrahjen e Qeverisë nga Pako e Ringjalljes Ekonomike.

Më poshtë postimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë