Loading…

Gati 100 për qind e goranëve në Kosovë votuan për Vucicin

  • 04/04/2017 | 23:46

Gati 100 për qind e goranëve në Kosovë votuan për Vucicin

Drejtori  i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë se goranët në Kosovë kanë qenë mbështetësit më të mëdhenj të Aleksandar Vuçiqit gjatë zgjedhjeve presidenciale.


Në Dragash, (mediet serbe e quajnë Gora) sipas Gjuriqit, njofton Tanjug, për Vuçiqin kanë votuar 91,07 për qind e votuesve.

Për fitoren e Vuçiqit ka folur shefi i Partisë Përparimtare të Serbisë për Gorën Rexhep Hoxha:

“Me këto votime , goranët treguan se sa shumë e duan Serbinë”, ka thënë Hoxha.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë