Loading…

Demarkacioni: Gaxherri pretendon se u bë atentat ndaj saj

  • 02/03/2017 | 10:47

Demarkacioni: Gaxherri pretendon se u bë atentat ndaj saj

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK’së, Besa Gaxherri, ka shprehur shqetësim për sigurinë e saj dhe dy deputetëve të tjerë të LDK’së.


Ajo ka përmendur një rast kur, duke udhëtuar me dy deputetë të tjerë, veturës zyrtare i kishin plasur të dyja gomat, raporton gazetametro.net.

“Ishim duke udhëtuar me veturë zyrtare për një organizim të Gizz’it gjerman, dhe rrugës ka plasur njëra gomë, e më pas edhe tjetra. Në shpëtuam, por kjo duket e dyshimtë”, ka thënë Gaxherri.

Gjithashtu, deputetja Gaxherri ka ftuar prokurorinë të hetojë këtë rast për, siç thotë ajo, të shoh a ishte tentim për atentat.

Deputetët, kryesisht ata që vijnë nga zona e Dukagjinit, kanë shprehur pretendime se po kërcënohen për të mos e votuar demarkacionin. Deputetja e PDK’së, Safete Hadërgjonaj, ka thënë se ka marrë mesazh kërcënues që të mos e votojë demarkacionin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë