Loading…

Gaxherri: Sondazhi i VV’së, fontanë dëshirash

  • 21/03/2017 | 20:57

Gaxherri: Sondazhi i VV’së, fontanë dëshirash

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, sondazhin e publikuar nga Lëvizja Vetëvendosje, ku LDK del e treta si parti politike, e ka quajtur ‘fontanë dëshirash’.


Ajo në një prononcim për Gazetën Monitor ka thënë se ky sondazh i Vetëvendosjes është një propagandë elektorale.

Ajo thotë se LDK është duke punuar që në zgjedhjet nacionale dhe ato lokale që të del e para si parti politike. Sipas saj kurdo që të ketë zgjedhje LDK do të jetë e para.

“Sondazhi i VV-së është një fontanë dëshirash, në kuadër të propagandës elektorale. Çdo parti konsideroj se i bën sondazhet e veta, prandaj LDK po punon që në zgjedhjet lokale në këtë vit dhe në zgjedhjet nacionale në vitin e ardhshëm, të jetë forca e parë politike. Duke pasur parasysh begraundin e këtij subjekti politik, LDK është e para, kurdo që të ketë zgjedhje”, ka thënë Gaxherri.

Ndryshe Lëvizja Vetëvendosje gjatë ditës së sotme ka publikuar një sondazh e cila e nxjerr këtë parti si më të votuarën në vend.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë