Loading…

Gazetarët në protestë

  • 02/05/2017 | 14:25

Gazetarët në protestë

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, ka paralajmëruar aksion protestues në sheshin”Skënderbeu” në Prishtinë, me rastin e Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit.


Ky organizim është në bashkëpunim me Këshillin e Mediave të Shkruara të Kosovës të përkrahur nga Organizatat e Shoqërisë Civile.

Motoja e këtij aksioni është  #Folmosutut, e cila ka për qellim kundërshtimin e tendencave për të kufizuar lirinë e mediave dhe shprehjes në përgjithësi, sidomos përmes iniciativës së fundit të Ministrisë së Drejtësisë.

AGK fton të gjithë anëtarët, gazetarët, pjesëtarët e shoqërisë civile si dhe të gjithë ata që kërkojnë respektimin e lirisë së shtypit dhe shprehjes në vendin tonë.

Aksioni protestues #Folmosutut zhvillohet të mërkurën duke filluar nga ora 12:00.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë