Loading…

Gazetari anglez: Mbappe e ka informuar PSG-në se do të largohet

  • 02/03/2021 | 16:30

Gazetari anglez: Mbappe e ka informuar PSG-në se do të largohet

Liverpooli vazhdon të lidhet fuqishëm më një transferim eventual të francezit Kylian Mbappe edhe pse dihet se nevojitet një shumë e madhe parash për ta konkretizuar këtë operacion.


Tani, lajmi më i ri vjen nga gazetari i “The Times” Duncan Castles i cili ka thënë se sulmuesi ia ka bërë me dije PSG-së se dëshiron të largohet nga klubi, përcjell KosovaPress.

Castles gjithashtu ka deklaruar se ekipi i preferuar i Kylian Mbappe-s është gjiganti anglez, Liverpooli duke mos e përjashtuar as La Ligan, me Barcelonën dhe Real Madridin si klube të interesuara për shërbimet e tij.

Dihet se bisedimet ndërmjet lojtarit dhe gjigantit francez për rinovimin e kontratës ende janë duke vazhduar por lojtari nuk është shprehur shumë entuziast për vazhdimin e saj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë