Loading…

Gazetari anglez: Si do ta ndalni Kanen? Challandes me përgjigjje epike, plasin të qeshurat

  • 16/11/2019 | 21:31

Gazetari anglez: Si do ta ndalni Kanen? Challandes me përgjigjje epike, plasin të qeshurat

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, edhe njëherë tjetër është përkujdesur për atmosferën në konferencën për media, transmeton Gazeta Metro.


Pas humbjes të enjten nga Çekia dhe mos arritjes në Kampionatin Europian përmes kualifikimeve, Kosova nesër zhvillon një ndeshje luksi ndaj Anglisë.

Në konferencën për media të mbajtur sot në prag të ndeshjes ndaj Anglisë u parqiten përzgjedhësi dhe kapiteni Amir Rrahamani, Challandes mes tjerash u përkujdes edhe për atmosferën, duke shkaktuar të qeshura tek të gjithë.

Njëri nga gazetarët anglez e pyteti Rrahmanin se si do ta ndalte Harry Kanen, e në atë moment ndërhyri Challandes dhe i bëri një pytje gazetarit: “A jeni i sigurt se Kane do të luaj nesër?” – ku më pas shpërthyen të qeshurat.

Ndryshe, ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë zhvillohet nesër (e diel) me fillim prej orës 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
ma[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë