Loading…

Gazetari flet për personin e zhdukur në autobusin në Bullgari

  • 25/11/2021 | 23:29

Gazetari flet për personin e zhdukur në autobusin në Bullgari

Gazetari i Alsatit, Qdnan Qaili, që ka qëndruar për tri ditë në Bullgari, thotë se personi i humbur është një shtetas nga Lindja e Mesme, dhe që ka shpëtuar nga kjo tragjedi.


Ai fillimisht është paraqitur në spitalin e Sofjes për mjekim dhe më pas nuk ka pasur më asnjë kontakt të personit në fjalë.

Ndryshe, prokuroja bullgare, Sijka Mileva, gjatë konferencës së sotme për media, nuk u përgjigj në pyetjen se a është 36 vjeçari vjeçari Shaip Nauf Al Salah, shtetas i Emirateve të Bashkuara Arabe udhëtari misterioz. Emrin e tij e kanë parë familjarë të të mbijetuarve në listën që e kanë marrë nga autoritetet bullgare. Këtë e pohon edhe djali i shoferit të dytë, i cili ka humbur jetën në vend ngjarje.

Kush është udhëtari misterioz me prejardhje arabe i cili ka dalë i gjallë nga autobusi dhe është zhdukur?

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë