Loading…

Gazetari francez kap momentin interesant nga Praga, të përfshirë presidentja Osmani dhe kryeministri spanjoll

  • 06/10/2022 | 18:35

Gazetari francez kap momentin interesant nga Praga, të përfshirë presidentja Osmani dhe kryeministri spanjoll

Philippe Ricard nga prestigjiozja franceze “Le Monde” ka spikatur një moment mjaft interesant sot në Pragë ku edhe ka hedhur themelet iniciativa e presidentit Francez, Emmanuel Macron për Komitetin Politik Evropian.


Ricard ka publikuar një fotografi në profilin e tij zyrtar në “twitter” duke përmendur faktin se kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez dhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kishin arritur në këtë ngjarje në kohën e njëjtë.

Ata të dy i janë drejtuar gazetarëve gjithashtu në të njejtin moment.

Ricard ka rikujtuar faktin se Spanja është një prej shteteve që vazhdon të mos e njoh pavarësinë e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë