Loading…

Gazetari holandez pas fletarrestit për Putinin: Tani ai ka vetëm një opsion ose përfundon si Milloshevici

  • 17/03/2023 | 19:14

Gazetari holandez pas fletarrestit për Putinin: Tani ai ka vetëm një opsion ose përfundon si Milloshevici

Gazetari holandez, Harald Doornbos, shkruan se pas lëshimit të fletarrestit për Vladimir Putinin nga Gjykata Ndërkombëtare Penale për presidentin rus ka mbetur vetëm një opsion, që ai të ngulmojë dhe të qëndrojë në pushtet me çdo kusht ose përndryshe do të përfundojë sikurse Sllobodan Millosheviqi.


“Opsioni i vetëm i Putinit tani është të ngulmojë dhe të qëndrojë në pushtet me çdo kusht, sepse përndryshe ai do të përfundojë si Millosheviqi”, ka shkruar gazetari holandez Doornbos.

Doornbos këtë vendim të Gjykatës Ndërkombëtare Penale e ka konsdieruar si të kuptimtë, megjithatë ka shprehur skepticizmin e tij se koha për këtë vendim mund të mos jetë përzgjedhur strategjikisht, sepse sipas tij tashmë nuk ka kthim prapa për Vladimir Putinin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë