Loading…

Gazetari tallet keq me Gold Ag: 11 muaj haram, 1 muaj me Allahin

  • 08/07/2019 | 20:14

Gazetari tallet keq me Gold Ag: 11 muaj haram, 1 muaj me Allahin

Këngëtari Gold Ag është kritikuar shumë për këngën e tij të re me femra të zhveshura, pasi që ai njihet si një praktikues i madh i fesë islame. Kësaj radhe ai kritika ka marrë edhe nga gazetari Xhevdet Pozhari, shkruan Gazeta Metro.


Pozhari ka hedhur akuza të rënda mbi këngëtarin, duke ia përmendur edhe fenë islame.

Duke e quajtur ‘haxhi’, Pozhari thotë se Goldi e ka shndërruar fenë në biznes.

Ky është statusi i tij:

Nuk janë të paktë myslimanët të llojit të këtij “haxhisë”, Gold Ag. Ky është veç një prototip i atyre që fenë e kanë shndërruar në biznes.

Mushu gjynahe tan vitin, mandej nja një muaj “Allahu…Allahi”.

Lloji i këtyne mendojnë se mund t’i bëjnë dallavere edhe Zotit.

Dhe, të tillë ka shumë. Tepër! Në muzikë, politikë… kudo./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë