Loading…

Gazetarit të RTK’së i ndalet rryma në ashensor: Diqa prej t’nxehtit

  • 19/08/2022 | 17:18

Gazetarit të RTK’së i ndalet rryma në ashensor: Diqa prej t’nxehtit

Reduktimet me rrymë në Kosovë, për të cilat shumë ankohen se po ndodhin pa paralajmërim, zënë qytetarët të papërgatitur. Bashkim Vishaj ishte në ashensor kur i është ndalur rryma.


Përmes postimeve në rrjete sociale, tregohen vështirësitë që po ua krijon qytetarvëve ndalja e rrymës. Gazetari i RTK-së, Bashkim Vishaj, ka publikuar një vidoeo, ku tregon se ka mbetur në lift.

Ai ka shkruar se është ndalur rryma në objektin, ku ai po lëvizte me ashensor dhe ka mbetur i ngujuar aty.

Në video dëgjohet dikush nga jashtë që provon ta nxjerrë atë nga ashensori.

“Qito nuk ja du askujt, me mbet ne lift ne 37C, tmerr! Mos t’lashte Zoti pa kojshi”, ka shkruar Vishaj në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë