Loading…

Gecaj: Fëmijët e Vllasit shkonin në shkollë serbisht

  • 15/03/2017 | 19:03

Gecaj: Fëmijët e Vllasit shkonin në shkollë serbisht

Ish-anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, tash anëtar i PDK-së, Arben Gecaj,  ka reaguar lidhur me deklaratat e fundit të avokatit Azem Vllasi, se “ngjarjet e vitit 1981 kanë qenë në kontekstin kohor të gabueshëm, ne kontekstin politik të gabueshëm”.


Gecaj ka thënë se në Kosovë mund të shitet gjithçka, madje, siç është shprehur ai, edhe Azem Vllasi mund të manipulojë, përcjell gazetametro.net

Ai ka shtuar se fëmijët e Vllasit shkonin në shkollë ku mësohej në gjuhën serbe, kurse ai me të tjerët në shkollë shqipe.

Lexoni të plotë reagimin e Gecajt të publikuar para pak çastesh në rrjetin social Facebook:

Me fëmijët e Azem Vlasit ishim rritur në një lagje. Ata shkonin në shkollë serbisht e ne tjerët shqip. Ata nuk shoqëroheshin me ne sepse ne ishim shqiptar, nënkuptohet pas ngjarjeve të vitit 1981.

Sot po e dëgjoj duke trumpetuar se si 1981 ishte asgjë, diçka e kote dhe shumë e dëmshme për popullin shqiptar. Gati po tingëllon sikurse, më së miri do te ishte mos te vepronim asgjë, ashtu e kështu do të mund të ndahemi nga Serbia sikur ta lenim këtë punë edhe për vitin 2017, nuk do të ishte vonë.

Pra ne jemi të tillë, naiv dhe shumë manipulativ. Secili mund të na manipulojë. Në Kosovën naive mund të shesësh çdo gjë, pse jo, edhe Azem Vllasi mund të na instrumentalizojë, ne jemi të tillë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë