Loading…

Gecaj nga PDK: Vetëvendosje ka instrumentalizuar emocionet e diasporës

  • 13/01/2021 | 22:14

Gecaj nga PDK: Vetëvendosje ka instrumentalizuar emocionet e diasporës

Koordinatori i Partisë Demokratike të Kosovës, Arben Gecaj, ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje e ka instrumentalizuar pjesën emocionale të diasporës shqiptare.


Ai shtoi se praktikisht ky subjekt politik veproi “kundër mërgatës”, pasi kur ishte në Qeveri e mbylli Miistrinë e Diasporës.

“Lëvizja Vetëvendosje e ka instrumentalizuar pjesën emocionale të diasporës, duke i shfrytëzuar si votues. LVV ka punuar kundër diasporës. Nga ana praktike e ka mbyllur Ministrinë e Diasporës”, tha Gashi në Klan Kosova.

Për çështjen e votimit të diasporës ka pasur shumë kritika për Komisonin Qëndror të Zgjedhjeve ditëve të fundit, pasi ishte vendosur se nëse nuk verifikohet aplikimi për votim përmes telefonit, e drejta e votimit do të anulohet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë