Loading…

‘Gënjeshtrat’ që prindërit mund t’ua bëjnë fëmijëve

  • 25/09/2021 | 12:12

‘Gënjeshtrat’ që prindërit mund t’ua bëjnë fëmijëve

Gjatë fëmijërisë tonë, të gjithë mund të kemi dëgjuar gënjeshtra nga prindërit tanë për të na ndaluar të bëjmë gjëra të cilat atyre nuk iu pëlqejnë, transmeton Klankosova.tv.

Pjesa qesharake, por e lezetshme për këtë është se kryesisht çdo fëmijë e besoi atë. Pra, le të vlerësojmë disa nga këto momente qesharake kur prindërit tanë na gënjenin:

Nëse nuk do të pini qumësht atëherë nuk do të rriteni.

Nëse nuk do të silleni siç duhet atëherë përbindëshi do të vijë dhe do t’ju ​​hajë.

Mos bëni fytyra kaq të çuditshme sepse nëse nuk ndaleni, do të mbetet e njëjtë përgjithmonë.

Prisni edhe 10 minuta më shumë se jemi gati aty.

Të gjitha foshnjat kanë ardhur nga engjëlli në tokë.

Mos ifusni gishtat në hundë, përndryshe do të mbetet aty

Herën tjetër me siguri do ta blejmë këtë lodër. Tani për tani nuk është në shitje.

Mos u shqetëso injeksionet nuk janë aq të dhimbshme.

Nëse gëlltitni çamçakëz, atëherë do të ngjiten zorrët në stomak për shumë vjet.

Lani dhëmbët çdo natë, përndryshe do t’iu bien.

Mami do të shkojë te mjeku për të bërë një injeksion? A do edhe ti?

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë