Loading…

George Clooney dhe Amal marrin një vendim të rëndësishëm

  • 29/04/2021 | 18:12

George Clooney dhe Amal marrin një vendim të rëndësishëm

Nuk është sekret që George Clooney, aktori, producenti, skenaristi dhe regjisori i njohur, është një adhurues i madh i Francës, transmeton Gazeta Metro.


Ylli vendosi për një ndryshim të madh dhe vendosi të transferohej me familjen e tij në Francë, një vend piktoresk në jug të këtij vendi. Megjithëse ata kanë një vilë luksoze në Angli, George dhe Amal Clooney me fëmijët e tyre, binjakët katër vjeçarë Alexander dhe Ella mblodhën gjërat e tyre dhe u drejtuan për në jug të Francës.

Sipas mediave franceze, aktori dhe gruaja e tij, së shpejti do të bëhen pronarë krenarë të pronës Canadel në Brignoles. Interesante është se George do të jetë vetëm disa milje nga shoku dhe kolegu i tij i mirë Brad Pitt dhe Kalaja e tij Miraval në Lawrence.

Familja Clooney do të jetë në gjendje të shijojë këtë pronë, e cila mbulon një sipërfaqe prej rreth 170 hektarë, përfshirë 8 hektarë vreshta, dhe një pyll të madh. Tani për tani, detajet e shitjes së pronës mbahen rreptësishtë sekrete dhe siç kanë mësuar disa burime, pronari dhe George Clooney duhet të përfundojnë kontratën më 5 maj.

Ndryshe, është përfolur se shumë shpejtë, aktori është i vendimit të rikthej serialin që e bëri shumë të famshëm./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë