Loading…

Gërvalla: Nuk e zbatojmë Asociacionin

  • 02/11/2021 | 12:15

Gërvalla: Nuk e zbatojmë Asociacionin

Ministrja e Punëve të  Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk do ta zbatojë vendimin për Asociacionin, shkruan Gazeta Metro.


Gërvalla ka thënë se Asociacioni formon një Bosnje të dytë brenda Kosovës dhe të njejtën e ka quajtur si marrëveshje të dëmshme.

“Vendimet në të kaluarën janë marrë me një lehtësi të jashtëzakonshme. ‘Open Balkan’, Asociacioni janë dy tema që i kemi analizuar dhe janë të dëmshme. Po themi janë të dëmshme dhe të punojnë qe t’ua shpjegojmë atyre që ia duan të mirën se janë të dëmshme. Asociacioni e krijon një Bosnje të dytë në Kosovë. Nuk duam të paralizohemi si Bosnja. Nuk e kemi luksin t’i zbatojmë marrëveshjet që janë të dëmshme”, ka thënë ajo para deputetëve. / gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë