Loading…

Geta ‘nokauton’ Xhavit Halitin e Ferat Shalën: Merr vota në Gjakovë sa ata të dy bashkë

  • 09/10/2019 | 19:52

Geta ‘nokauton’ Xhavit Halitin e Ferat Shalën: Merr vota në Gjakovë sa ata të dy bashkë

Trajnerja e famshme kosovare Geta Beqa e cila ka marrë shumë çmime ndërkombëtare, së fundi iu bashkuar PDK’së dhe listës së saj për deputete. Beqa në vendlindjen e saj ka marrur 522 vota, aq sa Xhavit Haliti dhe Ferat Shala kanë marrë basjkë, shkruan Gazeta Metro.


Në këtë komunë Geta ka marrë 522 vota, deri sa Xhavit Haliti ka marrë 255 vota, ndërsa Ferat Shala 277 vota.

Ndërsa kandidati për kryeministër nga radhët e PDK’së, Kadri Veseli, është kandidati më i votuari në komunën e Gjakovës.

Ai ka marrë 2787 vota, kurse pas Veselit më i votuari është kryetari i degës së PDK-së në Gjakovë dhe kandidati për deputet, Hajdar Beqa, i cili ka marrë 2237 vota. Pas tij renditen Butrin Batalli, Ramadan Hoti e Hisen Berisha./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë