Loading…

Gëzohet Linda Halimi: Fiton nështetësinë amerikane

  • 23/01/2020 | 19:17

Gëzohet Linda Halimi: Fiton nështetësinë amerikane

Linda Halimi ka fituar nënshtetësinë e Amerikës dhe për këtë është shfaqur shumë e gëzuar.


Këngëtarja e njohur shqiptare, Linda Halimi tash e sa vite është larguar nga Kosova. Ajo është e martuar me reperin Big D, emri i të cilit është Davon Edëard.

Si bekim i kësaj martese vitin e kaluar çifti janë bërë prindër të një vajze të cilën e kanë pagëzuar me emrin Kaimana.

Përveç se është duke jetuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Linda sot mori edhe nënshtetësinë amerikane.

Këtë e bëri të ditur vet Linda përmes disa postimeve në rrjetet sociale.

“Zyrtarisht një amerikano-shqiptare”, ka shkruar Linda poshtë fotografisë së publikuar në Instagram.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë